1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.

İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans Eğitimi: Kabul Şartları ve Tüm Detaylar

Avrupa okullarında yepyeni bir kariyerin kapılarını aralamak, uluslararası kalitede eğitim olanaklarına kavuşmak için son zamanların gözde adresi İtalya olmaya başladı. Zengin tarihi ve kültürel mirasıyla öğrencilerimizin gözdesi haline gelen ülkede okumak için en çok tercih edilen alanların başında İşletme ve Ekonomi geliyor. İtalya’da işletme ekonomi yüksek lisans ve lisans eğitimleri almak isteyen öğrencilerimizden konuyla ilgili pek çok soru alıyoruz. İtalya’da işletme ekonomi yüksek lisans ve lisans programları ile ilgili sıkça sorulan bazı soruların yanıtını vererek siz değerli öğrencilerimizi aydınlatmaya çalışalım.

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans Eğitimi Yıllık Eğitim Ücretleri Aralığı

€156
/
€4.000
Eğitim Uzmanlarımızdan Ücretsiz Bilgi Alın (Whatsapp)

Eğitim uzmanlarımızdan üniversite ve bölüm seçenekleri hakkında
ücretsiz güncel bilgi alabilirsiniz.

Tüm Başvuru Detaylarına Ücretsiz Ulaşmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Başvuru detayları hakkında PDF içeriğimiz sistemimiz tarafından otomatik olarak Whatsapp ve E - Posta üzerinden gönderilecektir. Formu doldurduktan sonra kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz ❤️

Geçerli Numara
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Eğitim Dil Seçeneği

Eğitim Süresi

2 Yıl

Eğitim Düzeyi

Yüksek Lisans, Master

Giriş Sınavı

YÖK Denkliği

Staj, Burs İmkanları

Alabileceğiniz Burs Miktarı

€ 7.200 (Yıllık, Maksimum)

İtalya’da İşletme Ekonomi Eğitim Kalitesi Nasıldır?

İtalya Avrupa ülkeleri arasında ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda en önde gelen ülkelerinden biridir. AB kuruluş sürecinde önemli bir aktör olan İtalya yalnızca Avrupa ülkelerinin değil ülkemizin de sağlam temellere dayanan ticari ilişkiler kurduğu bir ülke konumundadır. İtalya üniversiteleri onlarca işletme ve ekonomi bölümüyle öğrencilerini günümüzün ihtiyaç duyulan en önemli mesleklerine kavuşturur. 

Uygulama eğitiminin ön planda olduğu, yalnızca teknik bilginin değil yaratıcılığın ve mantık yürütme becerilerinin öğrencilere kazandırıldığı bir eğitim sistemine sahip İtalyan okulları sayesinde öğrencilerimiz iş hayatına çok daha donanımlı bir şekilde adım atabilmektedir. İtalya’nın üniversiteleri lisans ve yüksek lisans eğitimi İngilizce ve İtalyanca dillerini ileri düzeyde öğrenmek için büyük bir fırsat olarak kabul edilir. 

İtalya’da İşletme Ekonomi yüksek lisans programlarına katılan öğrenciler iş ve sosyal yaşamda ihtiyaç duyulacak İngilizce dilini en iyi şekilde kullanma becerisine sahip olur. İtalya’da İşletme Ekonomi dallarında eğitim gören öğrencilerimiz mantıksal düşünme, şirketlerin işleyişi ve yapısı, takım çalışması, iletişim becerileri, proje hazırlama ve yürütme, sunum becerileri, ekonomik verilerin değerlendirilmesi ve yorumlanması, zaman yönetimi, kaynak yönetimi ve motivasyon konularına hakim olarak yetiştirilirler. 

Tüm bu bilgi ve beceriler iş yaşamında çok daha başarılı olmamızı sağlayacak özelliklerdir. Uluslararası düzeyde bir mesleğe sahip olmak ve iyi bir kariyer edinmek için İtalya’da eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. İtalya’da ekonomi işletme yüksek lisans ve lisans eğitimleri ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları uzman ekibimizle paylaşabilirsiniz.

İtalya’da İşletme Ekonomi Lisans Eğitiminin Özellikleri Nedir?

İtalya’da ekonomi ve işletme eğitimi veren birçok okul Avrupa’nın en iyileri sıralamasında önemli bir yere sahiptir. Lisans eğitimi veren okullar son yıllarda yurtdışından gelen öğrencilerin yoğun ilgisi nedeniyle İngilizce eğitime ağırlık vermiştir. İtalyanca dili konusunda alt yapıya sahip olan öğrenciler eğitimlerini bu dilde veren okullarda tamamlayabilirler

İtalya’da üniversite sınavı kavramı yoktur. Genel düzeyde yapılan bir sınava girerek puana göre okul seçme zorunluğunun olmaması öğrencilerimiz için çok avantajlıdır. İtalya’da yalnızca bazı okullar kendilerinin düzenleyeceği sınavla öğrenci alırlar.

Buradaki amaç öğrencinin okuyacağı alanın gerektirdiği derslerdeki başarısını ölçmek, akıl ve mantık yürütme becerilerini görmek ve dil seviyesini tespit etmektir. Uzman görüş ve önerileri alarak bu sınavları başarıyla geçmek çok kolay olacaktır. İtalya’da üniversiteye giriş sınavları ile ilgili aklınıza takılanları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans Eğitiminin Özellikleri Nedir?

İşletme ve ekonomi alanında ilerlemek isteyenler için İtalya üniversiteleri önemli bir fırsattır. İtalyanca ve İngilizce dillerinde ileri düzeyde bir yere gelmek ve uluslararası bir kariyerin kapılarını aralamak için İtalya’da yüksek lisans öğrencilerimizin mutlaka dikkate alması gereken bir seçenektir. Bir eğitim programına karar vermeden önce eğitim geçmişinizi ve mesleki hedeflerinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirmeniz yararlı olacaktır. Size uygun yüksek lisans programının belirlenmesinde uzman görüşlerimizden faydalanabilirsiniz.

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisansı için gerekli belgeler arasında en önemlisi İngilizce düzeyinizi gösteren ve gelende B2 olarak bilinen belgelerdir. Bunun dışında üniversiteler bazı İngilizce dil belgelerini kabul edebilir. Başvuru sürecinde sizden istenen diğer önemli evrak ise lisans diplomanızdır. Bu belgeler dışında üniversitelere göre değişebilen referans mektupları veya CV gibi belgeler talep edilebilmektedir. İtalya’da ekonomi işletme yüksek lisans başvurularıyla ilgili gerekli evrakların sıralaması ve hazırlanmasıyla ilgili detaylı bilgiyi ekibimizden öğrenebilirsiniz.

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisansı Yaparken Çalışabilir miyim?

Yüzlerce tarihi ve turistik yeri görmek, Avrupa’ya doğru seyahatlere çıkıp ufkunuzu genişletmek için İtalya en güzel eğitim adreslerinden biri olacaktır. İtalya’da eğitim dil geliştirmek ve yeni kültürlerle tanışmak için önemli bir fırsattır.

Eğitiminizi tamamla sürecinde dilerseniz çalışarak sosyal yaşamınızı zenginleştirebilir, bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. İtalya devleti öğrencilerine haftalık 20 saat çalışma izni sunmaktadır. İtalya’da öğrenci olarak çalışma ile ilgili izin süreçleri hakkında bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İtalya'da tıp eğitimi kaç yıl?

İtalya’da tıp fakültelerinde eğitim süresi 6 yıldır. Herhangi bir hazırlık eğitimi bulunmamaktadır. Sınavı kazanan öğrenciler direkt olarak eğitime başlamaktadırlar.

İtalya’da Burslu Tıp Eğitimi Alabilir Miyim?

İtalya’da tıp okuyan öğrencilerin alabileceği bazı burslar bulunmaktadır. DSU bursu olarak bilinen burslar yıllık 2.000-7.600 Euro arasında değişen miktarlardadır. Ayrıca DSU bursu okul ücretinden indirim, yemek bursu ve yurtta kalınması durumunda indirim sağlar.

Ancak bunun için izlemeniz gereken bir prosedür bulunmaktadır ve bu süreç oldukça çetrefilli olabilmektedir. İtalya’da burslar ile ilgili sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerimizle ilgili bize ulaşabilirsiniz.

İtalya’da tıp okumak zor mu?

Tıp eğitimi tüm dünyada zor bir eğitim olarak bilinir. İtalya’da da durum aynı diyebiliriz. Ancak günü gününe derslerini takip eden ve aktif katılım gösteren öğrenciler sıkı bir çalışmayla verimli bir eğitim hayatı geçirirler.

İtalya'da tıp fakültesine nasıl girilir?

İngilizce tıp fakülteleri için IMAT, İtalyanca tıp fakülteleri için ise TOLC-MED sınavına girmek gerekir. Tıp fakültesi kabulleri için puan sırasına göre sıralanırsınız. Sıralamada kontenjana puan sırasına göre girmeniz kabul aldığınız anlamına gelir.

IMAT sınavı zor mu?

İngilizce tıp fakülteleri için IMAT, İtalyanca tıp fakülteleri için ise TOLC-MED sınavına girmek gerekir. Tıp fakültesi kabulleri için puan sırasına göre sıralanırsınız. Sıralamada kontenjana puan sırasına göre girmeniz kabul aldığınız anlamına gelir.

İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans Eğitiminde EduScala'ya Güvenenler Ne Dediler?

EduScala'ya güvenerek İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans eğitimi alan öğrenciler, başarı hikayeleriyle ilham veriyor.

İdil Su F.

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi

İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans Eğitimi Eğitimi Sizlere Ne Katacak

İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans eğitimi, global standartlarda bilgi ve deneyimle kariyerinizi zirveye taşıyacak.

Avrupa Birliğinde Oturum ve Serbest Dolaşım Hakkı

İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans eğitimi almak, bir yıl süreyle Avrupa Birliği'nde oturum ve serbest dolaşım hakkı kazanmanıza olanak tanır, böylece Avrupa'da özgürce yaşama ve çalışma imkanınız olur.

Eğitim Sonrası Çalışma İzni

İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans eğitimi tamamlandıktan sonra, eğitim sonrası çalışma izni ile Avrupa Birliği'nde kariyer fırsatlarını keşfedin.

Tüm Ülkelerde Geçerli, Tanınan Diploma

İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans eğitimi, tüm ülkelerde geçerli ve tanınan bir diploma kazandırarak global kariyer kapılarını aralar.

Dünya Çapında Tanınmış Şirketlerde Kariyer Fırsatı

İtalya'da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans eğitimi, dünya çapında tanınmış şirketlerde kariyer fırsatları sunar ve profesyonel ağınızı genişletir.

EduScala ile Eğitim ve Kariyer Yolculuğuna Çıkanların Başarı Hikayeleri

EduScala ile eğitim ve kariyer yolculuğuna adım atan öğrencilerimizin başarı hikayeleri, sizi de kendi potansiyelinizi keşfetmeye ve hedeflerinize ulaşmaya ilham verecek.

Melike B. (Öğrenci Yorumu)

EduScala Eğitim Danışmanlık ile Pavia Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Pavia) İtalya'da Finans Yüksek Lisans eğitimi sürecime başladım. Burs, kayıt ve konaklama işlemlerimde büyük destek gördüm. Sorularıma her zaman hızlı ve etkili yanıtlar aldım, hizmetlerinden çok memnun kaldım ve tavsiye ederim.

İtalya'da Finans Yüksek Lisans Eğitimi
Pavia Üniversitesi (Università degli Studi di Pavia)
Deniz H. (Veli Yorumu)

EduScala sayesinde oğlum, Cenova Üniversitesi'nde (Università di Genova) Denizcilik Bilimleri lisans programına kabul edildi. Ulvi hocamız, süreci detaylıca anlatıp, sorularımıza ve İtalyan bürokrasisine sabırla yöneterek büyük destek oldu. Hazırlık sürecindeki rehberliği için minnettarız. EduScala'ya teşekkürler.

İtalya'da Denizcilik Bilimleri Lisans Eğitimi
Cenova Üniversitesi (Università di Genova)
Selim D. (Veli Yorumu)

EduScala aracılığıyla kızım, Parma Üniversitesi'nde (Università di Parma) hazırlık eğitimi fırsatı buldu. Abdulkadir ve Ulvi beyler sayesinde, süreç boyunca karşılaştığımız tüm sorunlara hızlı çözümler getirildi. Onların bilgisi ve desteği ile her adımı kolaylıkla tamamladık. EduScala'ya minnettarız.

Parma Üniversitesi (Università di Parma)
İtalya'da Hazırlık Eğitimi
İdil Su F. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi
Tuğberk Y. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile 1 yıl önce Torino Üniversitesi'nde (University of Turin) Hukuk Yüksek Lisans yolculuğum başladı. Ortalamamın dezavantajını aşmamızda büyük destek oldular ve ilk kabulumuzu aldık. Zeki ve donanımlı ekip, hayalime ulaşmamda kilit rol oynadı. Hedeflerinize inanın, EduScala'ya güvenin.

Torino Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Torino)
İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

Global ve Yerel Üye Olduğumuz Kuruluşlar

Kalite ve güvenilirliği temsil eden kuruluşlara üyeliğimizle, eğitim hizmetlerimizin uluslararası standartlarda olduğunu taahhüt ediyoruz.

En Popüler İtalya Yüksek Lisans Üniversite Bölümlerine Göz Atın

EduScala ile İtalya'nın en popüler yüksek lisans üniversite bölümlerini keşfedin ve geleceğinizi şekillendirmeye bugünden başlayın.

Tüm Bölümleri Görüntüleyin

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da Mühendislik Yüksek Lisans Eğitimi

EduScala ile İtalya'da mühendislik yüksek lisans eğitimi: dünya standartlarında bir eğitime adım atın.

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da İşletme, Ekonomi Yüksek Lisans Eğitimi

EduScala ile dünyanın en büyük 8. ekonomisi İtalya'da yüksek lisans düzeyinde işletme, ekonomi eğitimine kapınızı açın.

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

EduScala ile dünyada kabul gören İngilizce hukuk yüksek lisans eğitimi: İtalya'da hukuk yüksek lisans eğitimi ile uluslararası bir kariyere adım atın.

İtalya'da Lisans ve Yüksek Lisans Yolculuğunuza Bugün Adım Atın

EduScala ile İtalya'nın önde gelen üniversitelerinde hayalinizdeki eğitime hemen başlangıç yapın.

Başvuru Yap

1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.