1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.

Torino Üniversitesi Bölümleri, Kabul Şartları ve Ücretler

İtalya Torino Üniversitesi, 1404 yılında Papa XIII. Benedict tarafından kurulmuştur. Daha sonra Alpler, Liguria ve Lombardia arasındaki bir kavşakta kendi topraklarında bir üniversite kurmak isteyen Savoia-Acaja Prensi Ludovico'nun girişimiyle gelişmiştir.Üniversitenin kurulduğu dönemlere bölgeyi saran salgın hastalıkların ve krizlerin neden olduğu kesintiler damgasını vurmuştur. 1420'ler ve 1430'lar arasında Piyemonte toprakları Savoia Dükalığı'na bağlandığı için üniversite ile yerel idari makamlar arasında ilişkiler kötü düzeydeydi. Faaliyetlerinde yaşanan bir dizi aksaklıktan sonra, Üniversite Chieri'ye (1427 ile 1434 arasında) ve daha sonra 1434'te Savigliano'ya taşınmıştır. 1436 yılında nihayet Torino'ya dönüş yapmıştır.İtalya'da lisans ve yüksek lisans düzeyinde İngilizce en geniş program seçeneklerinden sahip üniversitelerden biridir. Torino Üniversitesi'nde tarım fakültesinden mühendisliğe, hukuk fakültesinden tıp fakültesine kadar birçok alanda eğitim verilmektedir.

Torino Üniversitesi Yıllık Eğitim Ücretleri Aralığı

€156
/
€4.000
Eğitim Uzmanlarımızdan Ücretsiz Bilgi Alın (Whatsapp)

Eğitim uzmanlarımızdan üniversite ve bölüm seçenekleri hakkında
ücretsiz güncel bilgi alabilirsiniz.

Tüm Başvuru Detaylarına Ücretsiz Ulaşmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Başvuru detayları hakkında PDF içeriğimiz sistemimiz tarafından otomatik olarak Whatsapp ve E - Posta üzerinden gönderilecektir. Formu doldurduktan sonra kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz ❤️

Geçerli Numara
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Eğitim Dil Seçeneği

Kampüsler

Torino Üniversitesi Merkez Kampüsü

Eğitim Seçenekleri

Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Genel Başvuru Tarihleri

Aralık - Haziran

Yurt İmkanı

Alabileceğiniz Burs Miktarı

€ 7.200 (Yıllık, Maksimum)

Üniversite Tipi

Devlet

YÖK Denkliği

Torino Üniversitesi Nerede

Torino devlet üniversitesi ismini aldığı Torino şehrinde yer almaktadır. Üniversite kampüsleri genel olarak şehir merkezinde yer alsa da Tıp Fakültesinin de yer aldığı Orbassano gibi çevre şehirlerde de kampüsler bulunmaktadır. Torino şehri sosyo-ekonomik bakımda İtalya'nın en gelişmiş şehirlerinden biridir. "İtalya'nın otomobil başkenti" olarak bilinen şehirde Fiat, Lancia, Iveco gibi dünyaca ünlü otomobil ve taşıt firmalarının fabrikaları yer almaktadır.

Torino Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler

Università degli Studi di Torino mezunları arasında,

 • İtalya'nın 2. Cumhurbaşkanı Luigi Eiunaudi;
 • AC güç sisteminin öncülerinden ve üç fazlı asenkron motorun mucidi olan İtalyan fizikçi ve elektrik mühendisi Galileo Ferraris;
 • Molarite ve moleküler ağırlık konusunda çığır açan çalışmalara imza atan ve Avogadro sayısı kavramını kimyaya kazandıran olarak adlandırılan Amedeo Avogadro;
 • Kriminoloji biliminin babası sayılan Cesare Lombroso

gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır.

Torino Üniversitesi Dünya Sıralaması 2024

QS 2024 verilerine göre dünya çapında 364. sıradadır.

Alan bazlı olarak ise;

 • Tıp alanında dünyada 200-250 arasında
 • Hukuk alanında 300-350 arasında
 • İşletme alanında 500-550 arasındadır.

Torino Üniversitesi Bölümleri

Lisans Bölümleri

 • Tıp
 • İşletme Ekonomi
 • Global Hukuk ve Uluslararası Hukuk Çalışmaları

Yüksek Lisans Bölümleri

 • Area & Global Studies for International Cooperation
 • Artificial Intelligence for Biomedicine and Healthcare
 • Biotechnological and Chemical Sciences in Diagnostics
 • Biotechnology for Neuroscience
 • Business Administration
 • Cellular and Molecular Biology
 • Cultural Heritage and Creativity for tourism and territorial development
 • Economics
 • English and American Studies
 • European Legal Studies
 • Pyhlosophy
 • Geography and Territorial Sciences
 • Language technologies and digital humanities
 • Materials Science
 • Molecular Biotechnology
 • Quantitative Finance and Insurance
 • Animal nutrition and feed safety
 • Scienze viticole ed enologiche (International curriculum)
 • Stochastics and Data Science

Torino Üniversitesi Tıp Fakültesi

İtalya'da İngilizce Tıp Eğitimi verilen tıp fakültelerinden biri olan Torino Üniversitesi Tıp Fakültesi her yıl yüzlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir ve kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Tıp fakültesinde eğitim ilk yıllarda Orbassano kampüsünde verilmektedir. İtalya'nın en köklü üniversitelerinden biri olan Torino Üniversitesi, tıp eğitimi alanında da köklü bir geleneğe sahiptir.

Torino Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerin IMAT sınavında başarılı olmaları gerekmektedir. EduScala Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimizi IMAT sınavına özel hazırlık kaynakları, deneme sınavları ve IMAT hazırlık kursları ile en iyi şekilde hazırlamaktayız. Siz de İtalya'da Tıp Eğitimi alanında sunmuş olduğumuz öğrenci merkezli danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Torino Üniversitesi Yüksek Lisans

Torino Üniversitesi, İtalyan üniversiteleri arasında İngilizce yüksek lisans eğitiminde en geniş seçenekleri sunan üniversitelerden biridir. Başvuru tarihleri diğer üniversitelere nazaran daha erken biter. Örneğin 2024-2025 akademik yılı başvuruları Şubat başı itibariyle sona erdi. Yüksek lisans eğitimi için başvurularda B2 düzeyinde dil belgesi ve ilgili alanda lisans diploması en önemli şartlardandır.

Torino Üniversitesi'nde Ücretler ve Burs İmkanları

Torino Üniversitesi eğitim ücretleri aile gelirine göre belirlenmektedir ve yıllık 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Bu ücretlerden indirim sağlamak mümkündür.

Düşük eğitim ücretlerinin yanı sıra University of Turin uluslararası öğrenciler için çeşitli burs imkanları da sunmaktadır. Üniversitede eğitim alan öğrencilerin yıllık 4.500-5.000 Euro'ya kadar burs alma imkanları bulunmaktadır.

İtalya'da burslu eğitim almak için İtalya ve Türkiye ekiplerimizin koordineli çalışmasıyla yürütmüş olduğumuz burs başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Torino Üniversitesi'ne Başvurular

Torino Üniversitesi bünyesinde eğitim alan öğrencilerimiz arasında yerinizi almak, üniversite bünyesindeki eğitim programlarından haberdar olmak, burs ve okul ücretlerinden indirim gibi İtalya'nın uluslararası öğrenciler için sunmuş olduğu imkanlardan faydalanmak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Torino Üniversitesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Torino Üniversitesi yıllık ücreti ne kadar?

Torino devlet üniversitesi yıllık eğitim ücretleri 156-4.000 Euro arasında değişir. Bu tutar aile gelirine göre belirlenir.

Torino Üniversitesi Devlet mi?

Torino Üniversitesi bir İtalyan devlet üniversitesidir.

Torino Üniversitesi dünyada kaçıncı sırada?

QS Ranking 2024'e göre dünyada 364. sıradadır.

Torino Üniversitesi burs imkanı var mı?

Evet. Torino ve içinde bulunduğu Piemonte bölgesi için EDISU Piemonte üzerinden DSU bursu başvurusu yapabilirsiniz.

Torino Üniversitesi başvuru tarihleri ne zaman?

Lisans ve yüksek lisans başvurularının tarihleri birbirinden farklıdır. Yüksek lisans için genellikle Aralık-Şubat arasında başvuru yapılır. Lisans bölümleri için ise genellikle Nisan veya Haziran ayı sonuna kadar başvuru yapılır.

Torino Üniversitesi Lisans, Yüksek Lisans Eğitiminde EduScala'ya Güvenenler Ne Dediler?

EduScala'ya güvenerek Torino Üniversitesi Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi alan öğrenciler, başarı hikayeleriyle ilham veriyor.

Deniz T.

Bologna Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans eğitimime EduScala sayesinde başladım. İtalya'daki eğitim hayalime ulaşmamda onların uzmanlık ve destekleri kilit rol oynadı. Her adımda yanımda oldukları için EduScala'ya minnettarım.

Bologna Üniversitesi (Università di Bologna)
İtalya'da İşletme Yüksek Lisans Eğitimi

Torino Üniversitesinde Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi Sizlere Ne Katacak

İtalya'da Torino Üniversitesinde Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi, global standartlarda bilgi ve deneyimle kariyerinizi zirveye taşıyacak.

Avrupa Birliğinde Oturum ve Serbest Dolaşım Hakkı

İtalya'da Torino Üniversitesinde Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi almak, bir yıl süreyle Avrupa Birliği'nde oturum ve serbest dolaşım hakkı kazanmanıza olanak tanır, böylece Avrupa'da özgürce yaşama ve çalışma imkanınız olur.

Eğitim Sonrası Çalışma İzni

İtalya'da Torino Üniversitesinde Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi tamamlandıktan sonra, eğitim sonrası çalışma izni ile Avrupa Birliği'nde kariyer fırsatlarını keşfedin.

Tüm Ülkelerde Geçerli, Tanınan Diploma

İtalya'da Torino Üniversitesinde Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi, tüm ülkelerde geçerli ve tanınan bir diploma kazandırarak global kariyer kapılarını aralar.

Dünya Çapında Tanınmış Şirketlerde Kariyer Fırsatı

İtalya'da Torino Üniversitesinde Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi dünya çapında tanınmış şirketlerde kariyer fırsatları sunar ve profesyonel ağınızı genişletir.

EduScala ile Eğitim ve Kariyer Yolculuğuna Çıkanların Başarı Hikayeleri

EduScala ile eğitim ve kariyer yolculuğuna adım atan öğrencilerimizin başarı hikayeleri, sizi de kendi potansiyelinizi keşfetmeye ve hedeflerinize ulaşmaya ilham verecek.

Melike B. (Öğrenci Yorumu)

EduScala Eğitim Danışmanlık ile Pavia Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Pavia) İtalya'da Finans Yüksek Lisans eğitimi sürecime başladım. Burs, kayıt ve konaklama işlemlerimde büyük destek gördüm. Sorularıma her zaman hızlı ve etkili yanıtlar aldım, hizmetlerinden çok memnun kaldım ve tavsiye ederim.

İtalya'da Finans Yüksek Lisans Eğitimi
Pavia Üniversitesi (Università degli Studi di Pavia)
Deniz H. (Veli Yorumu)

EduScala sayesinde oğlum, Cenova Üniversitesi'nde (Università di Genova) Denizcilik Bilimleri lisans programına kabul edildi. Ulvi hocamız, süreci detaylıca anlatıp, sorularımıza ve İtalyan bürokrasisine sabırla yöneterek büyük destek oldu. Hazırlık sürecindeki rehberliği için minnettarız. EduScala'ya teşekkürler.

İtalya'da Denizcilik Bilimleri Lisans Eğitimi
Cenova Üniversitesi (Università di Genova)
Selim D. (Veli Yorumu)

EduScala aracılığıyla kızım, Parma Üniversitesi'nde (Università di Parma) hazırlık eğitimi fırsatı buldu. Abdulkadir ve Ulvi beyler sayesinde, süreç boyunca karşılaştığımız tüm sorunlara hızlı çözümler getirildi. Onların bilgisi ve desteği ile her adımı kolaylıkla tamamladık. EduScala'ya minnettarız.

Parma Üniversitesi (Università di Parma)
İtalya'da Hazırlık Eğitimi
İdil Su F. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi
Tuğberk Y. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile 1 yıl önce Torino Üniversitesi'nde (University of Turin) Hukuk Yüksek Lisans yolculuğum başladı. Ortalamamın dezavantajını aşmamızda büyük destek oldular ve ilk kabulumuzu aldık. Zeki ve donanımlı ekip, hayalime ulaşmamda kilit rol oynadı. Hedeflerinize inanın, EduScala'ya güvenin.

Torino Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Torino)
İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

Global ve Yerel Üye Olduğumuz Kuruluşlar

Kalite ve güvenilirliği temsil eden kuruluşlara üyeliğimizle, eğitim hizmetlerimizin uluslararası standartlarda olduğunu taahhüt ediyoruz.

En Popüler İtalya Üniversitelerine Göz Atın

İtalya'nın en çekici ve başarı oranları yüksek üniversiteleri arasından kariyer hedeflerinize en uygun olanı keşfedin.

Tüm Üniversiteleri Görüntüleyin

Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Bologna Üniversitesi
(Università di Bologna)

Dünya çapında en eski üniversitelerden biri olarak kabul edilen Bologna Üniversitesi, 1088 yılında kurulmuştur ve geniş bir akademik program yelpazesi sunmaktadır.

Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Roma La Sapienza Üniversitesi
(Sapienza Università di Roma)

1303 yılında kurulan Sapienza, Avrupa'nın en büyük üniversitelerinden biridir ve çeşitli disiplinlerde geniş bir ders seçkisiyle öğrencilere eğitim vermektedir.

Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Padova Üniversitesi
(Università degli Studi di Padova)

1222 yılında kurulan Padova Üniversitesi, dünyanın en eski ikinci üniversitesi olarak kabul edilir ve birçok önemli bilim insanı ve entelektüel bu üniversiteden mezun olmuştur.

Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Milano Politeknik Üniversitesi
(Politecnico di Milano)

Birçok sıralama (ranking) kuruluşuna göre İtalya'nın en iyi üniversitesi sayılan POLIMI İngilizce birçok lisans ve yüksek lisans programına sahip teknik alanlarda eğitim veren bir üniversitedir.

Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Turin Politeknik Üniversitesi
(Politecnico di Torino)

1859'da kurulan POLITO İngilizce mühendislik ve mimarlık alanlarında geniş bölüm seçeneklerine sahiptir. İtalya'da mühendislik denildiğinde akla ilk  gelen üniversitelerden biridir.

Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Milano Üniversitesi
(Università degli Studi di Milano Statale)

University of Milan tıp ve sosyal bilimler alanında dünyanın önde gelen üniversitelerinden biridir ve lisans ve yüksek lisans düzeyinde birçok İngilizce program seçeneğine sahiptir.

Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Bocconi Üniversitesi
(Bocconi University)

İşletme, ekonomi, finans, uluslararası ilişkiler ve hukuk gibi sosyal bilimler alanında uzmanlaşmış olan Bocconi Üniversitesi bu alanların her birinde dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasındadır.

İtalya'da Lisans ve Yüksek Lisans Yolculuğunuza Bugün Adım Atın

EduScala ile İtalya'nın önde gelen üniversitelerinde hayalinizdeki eğitime hemen başlangıç yapın.

Başvuru Yap

1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.