1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi: Kabul Şartları ve Tüm Detaylar

Yurtdışında yüksek lisans eğitiminizi Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İtalya’nın köklü üniversitelerinde alabilirsiniz. Köklü eğitimi, mimari ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken İtalya aynı zamanda köklü bir hukuk sistemine sahiptir. İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok İngilizce program seçeneği mevcuttur.

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi Yıllık Eğitim Ücretleri Aralığı

€156
/
€4.000
Eğitim Uzmanlarımızdan Ücretsiz Bilgi Alın (Whatsapp)

Eğitim uzmanlarımızdan üniversite ve bölüm seçenekleri hakkında
ücretsiz güncel bilgi alabilirsiniz.

Tüm Başvuru Detaylarına Ücretsiz Ulaşmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Başvuru detayları hakkında PDF içeriğimiz sistemimiz tarafından otomatik olarak Whatsapp ve E - Posta üzerinden gönderilecektir. Formu doldurduktan sonra kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz ❤️

Geçerli Numara
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Eğitim Dil Seçeneği

Eğitim Süresi

2 Yıl

Eğitim Düzeyi

Yüksek Lisans, Master

Giriş Sınavı

YÖK Denkliği

Staj, Burs İmkanları

Alabileceğiniz Burs Miktarı

€ 7.200 (Yıllık, Maksimum)

İtalya’da Hukuk Eğitimi

İtalya, Avrupa’nın en seçkin üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası öğrenciler için İngilizce lisans ve yüksek lisans eğitimi veren birçok köklü üniversite bulunmaktadır. İtalyan üniversiteleri verdiği teknik bilginin yanında öğrencilerin iletişim becerilerini, akıl yürütme ve mantık becerisini geliştirmeye yönelik bir eğitim anlayışına sahiptir. 

İtalya’da Hukuk Master eğitimi tezli programlarda iki yıl sürmektedir. 2 yıllık programların yanında uygulama ağırlıklı 1 yıllık program seçenekleri de mevcuttur.

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans Şartları

İtalya’da hukuk yüksek lisans için ilgili alanda lisans diploması ve B2 seviyesinde dil belgesi şartı bulunmaktadır. Bazı eğitim kurumlarında bir yıllık eğitim programları da mevcuttur. Yüksek lisans eğitimi ileri düzey bir eğitim olduğu için ilgili alanda temel dersleri almış olmanız şarttır.

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans Programları

Yurtdışında hukuk yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için dünya ticaretinde önemli bir yere sahip olan İtalya'da ticaret alanında ve Avrupa hukuku alanında çeşitli programlar mevcuttur. Ayrıca ticaret, işletme veya ekonomi konularında da eğitim programları mevcuttur. Yüksek lisans için tercih edilenlerin başında Ticaret Hukuku gelmektedir.

Bunun dışında ekonomi ve işletme branşını yakından ilgilendiren Şirketler Hukuku ve İş Hukuku seçenekleri çok tercih edilmektedir. Son yıllarda ilgi gören bir diğer eğitim programı ise Avrupa Hukuku Çalışmalarıdır. Uluslararası Hukuk, Uluslararası Ticaret Hukuku, İnsan Hakları ve Çok Aşamalı Yöntem ve İşletme Hukuku yüksek lisans programları da öğrenciler tarafından ilgi gören ve İngilizce eğitim verilen bölümlerdendir.

İtalya'da Uluslararası Hukuk

Uluslararası hukuk alanında İngilizce lisans programlarının yanında yüksek lisans programları da mevcuttur. Siz de kariyerinize uygun bölüm seçenekleri için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi Sonrası Çalışma İzni

Hukuk yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler Avrupa genelinde çalışma hakkı kazanırlar. İtalya’da hukuk eğitimi sonrasında verilen diplomalar “Mavi Diploma” kapsamındadır. Mezun olan öğrenciler dil yeterliliği kazandıktan ve gerekli şartları sağladıktan sonra farklı ülkelerde de iş bulma imkanına sahiptirler.

Eğer yüksek lisansınız sonrası İtalya’da kalmak isterseniz bir yıl süreli iş arama izni alabilirsiniz. İş bulmanız durumunda çalışma izni alabilirsiniz.

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans Şartları

  • İlgili alanda lisans diploması (son sınıf öğrencileri de başvuru yapabilirler)
  • Dil seviyenizi kanıtlamak için B2 seviyesinde İngilizce dil belgesi
  • İş ve eğitim deneyimlerinizi anlatan CV
  • Motivasyon ve referans mektupları

Gerekli evraklar, başvurular ve İtalya'daki tüm işlemlerle ilgili profesyonel destek almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. İtalya'da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip ekibimizle başvurular ve tüm resmi işlemlerle ilgili destek sunmaktayız.

İtalya’da Hukuk Eğitimi Almanın Avantajları

İtalya ülke tarihi boyunca tüm çalkantılı dönemlerini hukukun gücüne sığınarak atlatmış bir ülkedir. Yıllar içinde gelişen hukuk sistemi bugün Avrupa’nın sayılı hukuk sistemleri arasında yerini almıştır. İtalya’da hukuk eğitimi alan öğrenciler çoğu Avrupa ülkesine göre daha düşük ücretler öder. Bunun yanında geniş burs imkanları da uluslararası öğrenciler için mevcuttur.

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İtalya'da hukuk yüksek lisans ücretli mi?

Evet. Devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücreti 156-4.000 Euro arasında değişir.

İtalya'da hukuk yüksek lisans okumak mantıklı mı?

Yurtdışında hukuk yüksek lisans programları arasında İngilizce seçeneklerin genişliği, uygun maliyetler, köklü eğitim gibi kriterler göz önünde bulundurulduğunda İtalya'da hukuk yüksek lisans eğitimi oldukça makuldür.

İtalya’da hukuk yüksek lisans sonrası avukatlık yapabilir miyim?

Avukatlık mesleğinin İtalya'da gelirleri aylık 1400 Euro ila 2500 Euro arasında değişmektedir. İtalya’da avukatlık yapmak için 3 yıllık lisans eğitiminin yanında iki yıllık yüksek lisans eğitimini de başarıyla tamamlamanız gerekir.

Bu süreçten sonra sizi iki oturumlu bir sınav ve staj süreci beklemektedir. Eğitim hayatınızda İtalyanca konusunda kendinizi çok iyi geliştirmeniz gerekir. Hukuk dili her ülkede normal konuşulan dilden daha ileri seviye bir dildir ve hangi ülkede olursanız olun o dile iyi bir hakimiyet gerektirir.

İtalya'da hukuk yüksek lisans için ortalama kaç olmalı?

Birçok okulda ortalama şartı bulunmasa da ortalamanızın en az 3.00 ve üzeri olması kabulünüzü artıracak bir unsurdur.

İtalya’da Hukuk Okuyup İtalya’da Çalışmak Mümkün mü?

İtalya’nın seçkin üniversitelerinde hukuk eğitimi alan öğrenciler okullarını başarıyla tamamladıktan sonra ülkede çalışma fırsatını yakalayabilirler. Bunun için İtalya’da düzenlenen iki adımlı sınavda başarılı olunması gerekir. Bu sürecin tamamen İtalyanca üzerinden ilerlediğini unutmayınız! İngilizce eğitim alıp sadece İngilizce bilginizle İtalya'da avukatlık yapmanız mümkün değildir.

İtalya’da avukatlık mesleğini yapmak için baro tarafından düzenlenen sınav mevcuttur. Avukatlık dışı bir meslek seçimi yapmak isterseniz hukuki danışmanlık hizmetleri verebilirsiniz. Dilerseniz doktoranızı tamamlayarak mesleğinizi akademik seviyede yürütebilirsiniz.

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitiminde EduScala'ya Güvenenler Ne Dediler?

EduScala'ya güvenerek İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans eğitimi alan öğrenciler, başarı hikayeleriyle ilham veriyor.

İdil Su F.

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi Eğitimi Sizlere Ne Katacak

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans eğitimi, global standartlarda bilgi ve deneyimle kariyerinizi zirveye taşıyacak.

Avrupa Birliğinde Oturum ve Serbest Dolaşım Hakkı

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans eğitimi almak, bir yıl süreyle Avrupa Birliği'nde oturum ve serbest dolaşım hakkı kazanmanıza olanak tanır, böylece Avrupa'da özgürce yaşama ve çalışma imkanınız olur.

Eğitim Sonrası Çalışma İzni

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans eğitimi tamamlandıktan sonra, eğitim sonrası çalışma izni ile Avrupa Birliği'nde kariyer fırsatlarını keşfedin.

Tüm Ülkelerde Geçerli, Tanınan Diploma

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans eğitimi, tüm ülkelerde geçerli ve tanınan bir diploma kazandırarak global kariyer kapılarını aralar.

Dünya Çapında Tanınmış Şirketlerde Kariyer Fırsatı

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans eğitimi, dünya çapında tanınmış şirketlerde kariyer fırsatları sunar ve profesyonel ağınızı genişletir.

EduScala ile Eğitim ve Kariyer Yolculuğuna Çıkanların Başarı Hikayeleri

EduScala ile eğitim ve kariyer yolculuğuna adım atan öğrencilerimizin başarı hikayeleri, sizi de kendi potansiyelinizi keşfetmeye ve hedeflerinize ulaşmaya ilham verecek.

Melike B. (Öğrenci Yorumu)

EduScala Eğitim Danışmanlık ile Pavia Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Pavia) İtalya'da Finans Yüksek Lisans eğitimi sürecime başladım. Burs, kayıt ve konaklama işlemlerimde büyük destek gördüm. Sorularıma her zaman hızlı ve etkili yanıtlar aldım, hizmetlerinden çok memnun kaldım ve tavsiye ederim.

İtalya'da Finans Yüksek Lisans Eğitimi
Pavia Üniversitesi (Università degli Studi di Pavia)
Deniz H. (Veli Yorumu)

EduScala sayesinde oğlum, Cenova Üniversitesi'nde (Università di Genova) Denizcilik Bilimleri lisans programına kabul edildi. Ulvi hocamız, süreci detaylıca anlatıp, sorularımıza ve İtalyan bürokrasisine sabırla yöneterek büyük destek oldu. Hazırlık sürecindeki rehberliği için minnettarız. EduScala'ya teşekkürler.

İtalya'da Denizcilik Bilimleri Lisans Eğitimi
Cenova Üniversitesi (Università di Genova)
Selim D. (Veli Yorumu)

EduScala aracılığıyla kızım, Parma Üniversitesi'nde (Università di Parma) hazırlık eğitimi fırsatı buldu. Abdulkadir ve Ulvi beyler sayesinde, süreç boyunca karşılaştığımız tüm sorunlara hızlı çözümler getirildi. Onların bilgisi ve desteği ile her adımı kolaylıkla tamamladık. EduScala'ya minnettarız.

Parma Üniversitesi (Università di Parma)
İtalya'da Hazırlık Eğitimi
İdil Su F. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi
Tuğberk Y. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile 1 yıl önce Torino Üniversitesi'nde (University of Turin) Hukuk Yüksek Lisans yolculuğum başladı. Ortalamamın dezavantajını aşmamızda büyük destek oldular ve ilk kabulumuzu aldık. Zeki ve donanımlı ekip, hayalime ulaşmamda kilit rol oynadı. Hedeflerinize inanın, EduScala'ya güvenin.

Torino Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Torino)
İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

Global ve Yerel Üye Olduğumuz Kuruluşlar

Kalite ve güvenilirliği temsil eden kuruluşlara üyeliğimizle, eğitim hizmetlerimizin uluslararası standartlarda olduğunu taahhüt ediyoruz.

En Popüler İtalya Yüksek Lisans Üniversite Bölümlerine Göz Atın

EduScala ile İtalya'nın en popüler yüksek lisans üniversite bölümlerini keşfedin ve geleceğinizi şekillendirmeye bugünden başlayın.

Tüm Bölümleri Görüntüleyin

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da Mühendislik Yüksek Lisans Eğitimi

EduScala ile İtalya'da mühendislik yüksek lisans eğitimi: dünya standartlarında bir eğitime adım atın.

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da İşletme, Ekonomi Yüksek Lisans Eğitimi

EduScala ile dünyanın en büyük 8. ekonomisi İtalya'da yüksek lisans düzeyinde işletme, ekonomi eğitimine kapınızı açın.

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

EduScala ile dünyada kabul gören İngilizce hukuk yüksek lisans eğitimi: İtalya'da hukuk yüksek lisans eğitimi ile uluslararası bir kariyere adım atın.

İtalya'da Lisans ve Yüksek Lisans Yolculuğunuza Bugün Adım Atın

EduScala ile İtalya'nın önde gelen üniversitelerinde hayalinizdeki eğitime hemen başlangıç yapın.

Başvuru Yap

1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.