1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.

İtalya'da Moda ve Tasarım Eğitimi: Kabul Şartları ve Tüm Detaylar

Milano, dünya modasının önemli merkezlerinden biridir. İtalya'da moda tasarım eğitimi ise Milano başta birçok şehirde en iyi moda tasarım okulları bünyesinde verilir.

İtalya’da Moda ve Tasarım Eğitimi Yıllık Eğitim Ücretleri Aralığı

€156
/
€4.000
Eğitim Uzmanlarımızdan Ücretsiz Bilgi Alın (Whatsapp)

Eğitim uzmanlarımızdan üniversite ve bölüm seçenekleri hakkında
ücretsiz güncel bilgi alabilirsiniz.

Tüm Başvuru Detaylarına Ücretsiz Ulaşmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Başvuru detayları hakkında PDF içeriğimiz sistemimiz tarafından otomatik olarak Whatsapp ve E - Posta üzerinden gönderilecektir. Formu doldurduktan sonra kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz ❤️

Geçerli Numara
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Eğitim Dil Seçeneği

Eğitim Süresi

3 Yıl

Eğitim Düzeyi

Lisans

Giriş Sınavı

YÖK Denkliği

Staj, Burs İmkanları

Alabileceğiniz Burs Miktarı

€ 7.200 (Yıllık, Maksimum)

İtalya’da Moda ve Tasarım Eğitimi

Yurtdışında moda okumak istiyorsanız, İtalya sizin için harika bir seçenek olabilir. İtalya, en iyi okullara sahip ve kaliteli ürünleri temsil eden "Made in Italy" akımını uzun süredir devam ettirir. Bu sürekliliğinin sağlanmasında ise bu okulların payı büyüktür.

Moda tasarım eğitimi, kıyafetlerden aksesuarlara kadar stil kararları vermeyi öğreneceğiniz bir alandır. Moda tasarımı, renkler, dokular ve malzemelerle eşleştirmeyi ve oynamayı seven yaratıcı insanlar için ideal bir çalışma ve eğitim alanıdır. Bir fikri çekici bir ürüne dönüştürmek için sanatsal ilkeleri ve uygulamalı grafikleri nasıl birleştireceğinizi öğrenebilirsiniz. Uzmanlaşabileceğiniz dallardan bazıları ise giysi tasarımı, ayakkabı tasarımı, çanta tasarımı, aksesuar tasarımı vs. dir.

Tasarım alanında ise iç mimariden endüstriyel tasarıma kadar çok geniş bir alanda program seçenekleri bulunmaktadır. 2 haftalık kurslardan lisans, master programlarına kadar geniş ölçekte istediğiniz düzeyde eğitim İtalya’da mümkün. 

İtalya’da Moda Tasarım Kursu

İtalya’da moda tasarım okumak için geniş seçenekler bulunmaktadır. 1 haftalık kurslardan 2 yıllık master programlarına kadar geniş yelpazede seçenekler bulunmaktadır. İtalya’da moda tasarım kursu almak isterseniz de özellikle yaz dönemi kurslarını değerlendirebilirsiniz. Milano, Floransa, Roma, Venedik, Torino gibi İtalya’nın en ünlü şehirlerinde birçok moda okulu seçeneği bulunmaktadır. 

İtalya’da endüstriyel tasarım, grafik tasarım, takı tasarım, kıyafet tasarımı, iç tasarım, mobilya tasarımı, çanta tasarımı gibi birçok spesifik tasarım kursu bulunmaktadır. Siz de alanınıza uygun moda tasarım kursu seçenekleri için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. 

İtalya Moda Tasarım Okulları

İtalya moda tasarım üniversiteleri dünyanın en iyi okulları arasında gösterilmektedir. Bu okullar uluslararası öğrenci hareketliliği yüksek okullardır ve eğitim programlarının çoğu İngilizce’dir. İtalyan moda tasarım okulları genellikle Milano, Roma, Floransa, Venedik, Torino gibi İtalya’nın önemli moda şehirlerinde yer almaktadır.

Şehirlerin karakteristik özellikleri de eğitim programlarına yansımaktadır. Örneğin dünyanın moda başkentlerinden biri olan Milano’da moda ve aksesuar tasarımı ile ilgili programlar ağırlıkta iken İtalya’nın otomobil başkenti Torino’da ise çeşitli düzeylerde otomobil tasarım ve diğer tasarım programları bulunmaktadır. 

İtalya’nın en iyi moda tasarım okulları ise şunlardır:

Domus Academy

1982’de Milano’da kurulan Domus Academy, İtalya’nın ilk lisansüstü moda tasarım okuludur. Bu alanda tamamen İngilizce eğitim sunan okulun öğrencilerinin çoğunluğunu da uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Aynı zamanda resmi temsilcisi olduğumuz Domus Academy İtalya'da moda tasarım okumak isteyen Türk öğrenciler tarafından da çokça tercih edilmektedir.

Milan Fashion Institute 

Milano’da yer alan moda okulu daha çok yönetim temelli master programları ve kısa dönemli kurs seçenekleri sunmaktadır. Yenilikçi bir moda anlayışı benimseyen Milan Fashion Institute programları ve içeriklerini de bu yönde sunmaktadır.

IED (Istituto Europeo Di Design)

50 yılı aşkın süredir moda ve tasarım alanında eğitim veren IED’in İtalya başta olmak üzere İspanya ve Brezilya’da kampüsleri bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için lisans, yüksek lisans, kısa dönemli kurslar ve ileri düzey kurslar olarak birçok program seçeneği sunulmaktadır. 

Istituto Marangoni

Istituto Marangoni 1935 yılında Giulio Marangoni tarafından özel bir moda okulu olarak kurulmuştur. Okulun sadece İtalya’da değil Londra, Miami gibi moda merkezleri ve Şangay ve Mumbai gibi uzak doğu şehirlerinde de kampüsleri bulunmaktadır. Istituto Marangoni birçok lisans ve yüksek lisans programı seçeneğine sahiptir. 

NABA (Nuova Belle Di Arti)

İtalya’nın en büyük özel sanat akademisi olan NABA 1980 yılında kurulmuştur. Lisans, yüksek lisans ve kısa süreli kurslar olmak üzere birçok seçenek sunan okulda İngilizce ve İtalyanca eğitim verilmektedir. 

PoliModa

1986 yılında Floransa’da kurulan Polimoda, moda tasarım alanında birçok program seçeneği sunmaktadır. Polimoda İtalya’nın önde gelen moda markalarıyla da işbirliği içerisindedir.

Scuola Politecnico Di Design

1954’te Milano’da kurulan Scuola Politecnico Di Design, geniş program seçeneğiyle birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. SPD, diğer İtalyan dizayn okulları gibi İtalya’nın ve dünyanın önde gelen firmalarıyla işbirliği içerisinde çalışmaktadır. 

Istituto Superiore Di Design

ISD olarak bilinen Istituto Superiore Di Design 1989 yılında Napoli’de kurulmuş bir moda tasarım okuludur. Okul eğitim dili İtalyancadır. İtalyanca bilmeyen öğrenciler için ise dersler simultane olarak İngilizce’ye çevrilmektedir.

Dünyanın En İyi Moda Tasarım Okulu

Dünyanın en iyi moda tasarım okulları arasında birçok İtalyan okulu bulunmaktadır. Bu alanda dünyanın en iyi okulları olarak;

 • Domus Academy
 • Marangoni
 • NABA
 • IED

gibi sadece moda ve tasarım alanında eğitim veren okullar gösterilebilir. 

İtalya’da Moda Okulları Fiyatları

İtalya’da moda okulları fiyatları programın seviyesine ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Genel hatlarıyla lisans programları ücretleri yıllık 9.000-17.000 Euro arasında değişirken, master programları 9.000-29.000

Euro arasında değişmektedir. Ayrıca çokça talep edilen kısa dönemli kursların fiyatları ise kurs süresine göre 1.800-4.200 Euro arasında değişmektedir.

Detaylı bilgi için "İtalya'da Eğitim Fiyatları" yazımıza göz atabilirsiniz .

 

İtalya’da Burslu Moda Okulu

İtalya’da moda okulları özellikle yetenekli öğrenciler için çeşitli burs seçenekler sunmaktadırlar. Bu burs seçenekleri genel olarak okul ücretlerinden indirim sağlamaktadır. Öğrencilerin çalışmalarının değerlendirildiği burs yarışmaları yılın farklı dönemlerinde farklı okullar tarafından düzenlenmektedir. 

Detaylı bilgi için "İtalya'da Burslu Eğitim" yazımıza göz atabilirsiniz.

 

İtalya Moda Tasarım Devlet Üniversiteleri

 • Politenico di Milano
 • Roma La Sapienza Üniversitesi
 • Bologna Üniversitesi
 • Napoli Parthenope Üniversitesi

Moda tasarım eğitimi pratiğe dayalı bir alandır. İtalya’da devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler de buna uygun olarak farklı uzmanlık alanlarına göre ayrılmışlardır. Devlet üniversitelerinde eğitim genel olarak 3 yıllık lisans, 2 yıllık yüksek lisans, programlara göre değişen sürede uzmanlık eğitimi ve 3 yıllık doktora eğitimi şeklindedir.

İtalya’da moda tasarım alanında ise devlet üniversitelerinde eğitim verilmemektedir. Moda tasarım eğitimi özel okullar bünyesinde verilmektedir.

 

İtalya Moda Markaları

İtalya moda endüstrisi ile ünlüdür ve lüks giyim sektöründe önde gelen firmalar arasında birçok İtalyan markası bulunur. Markaların yanında dünya çapında ün yapmış birçok ünlü İtalyan tasarımcı da bulunmaktadır. Dünyaca ünlü İtalyan moda markaları arasında;

 • Versace
 • Valentino
 • Trussardi
 • Salvatore Ferragamo
 • Roberto Cavalli
 • Prada
 • Pierre Cardin
 • Moschino, Gucci
 • Fendi
 • Emporio Armani
 • Emilio Pucci
 • Dolce&Gabbana
 • Diesel
 • Bvulgari
 • Benetton

gibi birçok ünlü marka bulunmaktadır.

İtalya’da Moda ve Tasarım Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İtalya’da moda tasarım kaç yıllık?

İtalya’da moda tasarım lisans eğitimi 3 yıl sürer. Bazı okullarda İngilizce hazırlık yılı olan Foundation Year veya Foundation Course olarak bilinen programlar da mevcuttur. İngilizce ve akademik alt yapınızı yeterli görmüyorsanız bu eğitimi de alabilirsiniz. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi moda tasarım lisans programları eğitim süresi 3 yıldır. 

Moda tasarım hangi üniversitede okunmalı?

Yurtdışında moda tasarım eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri İtalya’dır. Milano gibi dünyanın moda merkezlerinden birine ev sahipliği yapan İtalya’da okullar dünyanın en iyileri arasında yer alır.

İtalya’da moda tasarım bölümüne nasıl girilir?

İtalya’da moda tasarım bölümlerine girişte lisans düzeyinde portfolyo veya okulun talep ettiği bir çalışmayla öğrenci kabul edilir. Ancak portfolyonuzun olması kabul sürecinizi hızlandıran bir fırsat sunacaktır. Ayrıca eğitim almak istediğiniz dilde en az B1 düzeyinde yetkinliğinizi kanıtlandırmanız da beklenir. 

İtalya’da moda tasarım okul fiyatları ne kadar?

İtalya’da moda ve tasarım alanında İngilizce eğitim veren okullar özel okullardır. Devlet okullarında İngilizce seçenek 2024 yılı itibariyle bulunmuyor. Yıllık eğitim ücretleri ise 10.000 Euro’dan başlar. 

İtalya’da moda tasarım mezunlarının maaşları ne kadar?

Yurtdışında moda tasarım alanlarında mezun olanlar bireysel işler yapabileceği gibi moda şirketlerinde de çalışabilirler. Maaş düzeyleri farklılık göstereceği için bu konuda net bir tutar vermek çok mümkün değildir. 

İtalya'da Moda ve Tasarım Eğitiminde EduScala'ya Güvenenler Ne Dediler?

EduScala'ya güvenerek İtalya'da Moda ve Tasarım eğitimi alan öğrenciler, başarı hikayeleriyle ilham veriyor.

İdil Su F.

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi

İtalya'da Moda ve Tasarım Eğitimi Eğitimi Sizlere Ne Katacak

İtalya'da tıp eğitimi, global standartlarda bilgi ve deneyimle kariyerinizi zirveye taşıyacak.

Avrupa Birliğinde Oturum ve Serbest Dolaşım Hakkı

İtalya'da Moda ve Tasarım eğitimi almak, bir yıl süreyle Avrupa Birliği'nde oturum ve serbest dolaşım hakkı kazanmanıza olanak tanır, böylece Avrupa'da özgürce yaşama ve çalışma imkanınız olur.

Eğitim Sonrası Çalışma İzni

İtalya'da Moda ve Tasarım eğitimi tamamlandıktan sonra, eğitim sonrası çalışma izni ile Avrupa Birliği'nde kariyer fırsatlarını keşfedin.

Tüm Ülkelerde Geçerli, Tanınan Diploma

İtalya'da Moda ve Tasarım eğitimi, tüm ülkelerde geçerli ve tanınan bir diploma kazandırarak global kariyer kapılarını aralar.

Dünya Çapında Tanınmış Şirketlerde Kariyer Fırsatı

İtalya'da Moda ve Tasarım eğitimi, dünya çapında tanınmış şirketlerde kariyer fırsatları sunar ve profesyonel ağınızı genişletir.

EduScala ile Eğitim ve Kariyer Yolculuğuna Çıkanların Başarı Hikayeleri

EduScala ile eğitim ve kariyer yolculuğuna adım atan öğrencilerimizin başarı hikayeleri, sizi de kendi potansiyelinizi keşfetmeye ve hedeflerinize ulaşmaya ilham verecek.

Melike B. (Öğrenci Yorumu)

EduScala Eğitim Danışmanlık ile Pavia Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Pavia) İtalya'da Finans Yüksek Lisans eğitimi sürecime başladım. Burs, kayıt ve konaklama işlemlerimde büyük destek gördüm. Sorularıma her zaman hızlı ve etkili yanıtlar aldım, hizmetlerinden çok memnun kaldım ve tavsiye ederim.

İtalya'da Finans Yüksek Lisans Eğitimi
Pavia Üniversitesi (Università degli Studi di Pavia)
Deniz H. (Veli Yorumu)

EduScala sayesinde oğlum, Cenova Üniversitesi'nde (Università di Genova) Denizcilik Bilimleri lisans programına kabul edildi. Ulvi hocamız, süreci detaylıca anlatıp, sorularımıza ve İtalyan bürokrasisine sabırla yöneterek büyük destek oldu. Hazırlık sürecindeki rehberliği için minnettarız. EduScala'ya teşekkürler.

İtalya'da Denizcilik Bilimleri Lisans Eğitimi
Cenova Üniversitesi (Università di Genova)
Selim D. (Veli Yorumu)

EduScala aracılığıyla kızım, Parma Üniversitesi'nde (Università di Parma) hazırlık eğitimi fırsatı buldu. Abdulkadir ve Ulvi beyler sayesinde, süreç boyunca karşılaştığımız tüm sorunlara hızlı çözümler getirildi. Onların bilgisi ve desteği ile her adımı kolaylıkla tamamladık. EduScala'ya minnettarız.

Parma Üniversitesi (Università di Parma)
İtalya'da Hazırlık Eğitimi
İdil Su F. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi
Tuğberk Y. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile 1 yıl önce Torino Üniversitesi'nde (University of Turin) Hukuk Yüksek Lisans yolculuğum başladı. Ortalamamın dezavantajını aşmamızda büyük destek oldular ve ilk kabulumuzu aldık. Zeki ve donanımlı ekip, hayalime ulaşmamda kilit rol oynadı. Hedeflerinize inanın, EduScala'ya güvenin.

Torino Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Torino)
İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

Global ve Yerel Üye Olduğumuz Kuruluşlar

Kalite ve güvenilirliği temsil eden kuruluşlara üyeliğimizle, eğitim hizmetlerimizin uluslararası standartlarda olduğunu taahhüt ediyoruz.

En Popüler İtalya Üniversite Bölümlerine Göz Atın

EduScala ile İtalya'nın en popüler üniversite bölümlerini keşfedin ve geleceğinizi şekillendirmeye bugünden başlayın.

Tüm Bölümleri Görüntüleyin

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da Mühendislik Eğitimi

EduScala ile İtalya'da mühendislik eğitimi: Lisans ve yüksek lisans seviyelerinde dünya standartlarında bir eğitime adım atın.

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da İşletme, Ekonomi Eğitimi

EduScala ile dünyanın en büyük 8. ekonomisi İtalya'da lisans ve yüksek lisans düzeyinde işletme, ekonomi eğitimine kapınızı açın.

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da Tıp Eğitimi

EduScala ile dünyada kabul gören İngilizce tıp eğitimi: İtalya'da tıp lisans eğitimi ile uluslararası bir kariyere adım atın.

İtalya'da Lisans ve Yüksek Lisans Yolculuğunuza Bugün Adım Atın

EduScala ile İtalya'nın önde gelen üniversitelerinde hayalinizdeki eğitime hemen başlangıç yapın.

Başvuru Yap

1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.