1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.

İtalya’da İç MimarlıkTıp Eğitimi: Kabul Şartları ve Tüm Detaylar

İç mimarlık alanında eğitim almayı düşünenler için İtalya, bu alanda dünyanın en iyi okullarına sahip bir ülkedir. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde birçok İngilizce program seçeneği bulunur. Ezbere değil yaratıcı eğitim programları, İngilizce eğitim gibi imkanlarıyla son yıllarda en popüler öğrenci tercihlerinden biri.

İtalya’da İç Mimarlık Eğitimi Yıllık Eğitim Ücretleri Aralığı

€156
/
€4.000
Eğitim Uzmanlarımızdan Ücretsiz Bilgi Alın (Whatsapp)

Eğitim uzmanlarımızdan üniversite ve bölüm seçenekleri hakkında
ücretsiz güncel bilgi alabilirsiniz.

Tüm Başvuru Detaylarına Ücretsiz Ulaşmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Başvuru detayları hakkında PDF içeriğimiz sistemimiz tarafından otomatik olarak Whatsapp ve E - Posta üzerinden gönderilecektir. Formu doldurduktan sonra kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz ❤️

Geçerli Numara
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Eğitim Dil Seçeneği

Eğitim Süresi

3 Yıl

Eğitim Düzeyi

Lisans

Giriş Sınavı

YÖK Denkliği

Staj, Burs İmkanları

Alabileceğiniz Burs Miktarı

€ 7.200 (Yıllık, Maksimum)

İtalya’da İç Mimarlık Eğitiminin İçeriği

İtalya’da iç mimarlık eğitimi öğrencilerine teknik bilgi ve becerileri kazandırır. Ayrıca yaratıcılık özelliklerini de kullanma fırsatı sunar.

Keyifli bir eğitim alanı olan iç mimarlık eğitimini başarıyla tamamladıktan yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz farklı iş kollarına atılabilirsiniz.  Eğitim süreci öğrencelerin zengin tasarımlar oluşturmasını ve yaratıcılık unsurlarını hayata geçirmesini sağlar. Ayrıca güncel teknolojiler hakkında gerekli bilgiler de verilmektedir. İtalya iç mimarlık üniversiteleri eğitim içeriğinde iletişim becerileri, mantık yürütme ve takım çalışması becerisi kazandırmayı da amaçlar. 

İç Mimarlık eğitiminde öğrencilere tasarımlarında kullanacağı ölçüm yapma, hesaplama yapma yöntemleri ve güncel tasarım yazılımları öğretilmektedir. İç mimar üzerinde çalıştığı projede kullanılacak olan tüm malzemelere hakim olmalı ve tasarımına uygun seçenekleri belirlemelidir. İtalya’da verilen iç mimarlık eğitimleri öğrencilerin bu konuda detaylı olarak bilgi sahibi olmasını sağlar.

İç Mimarlık günümüzün gelişmekte olan meslek dallarından biridir. İç Mimarlık için İtalya üniversitelerini tercih ederek Avrupa’da ve ülkemizde geçerli olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

İtalya’da İç Mimarlık Eğitim Seçenekleri

İtalya'da iç mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngilizce ve İtalyanca seçenekleri bulunur. Kısa süreli eğitim almak isteyenler İç Mimarlık Sertifika hizmeti veren kurumlara başvuru yapabilmektedir. İtalya'da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyenler için profesyonel koşullarda eğitim seçenekleri bulunmaktadır.

İtalya İç Mimarlık Üniversiteleri

İtalya'da iç mimarlık eğitimi için İngilizce lisans ve master programları bulunur. Ancak en geniş seçenek özel okullar bünyesindedir. Devlet üniversitelerinde az sayıda İngilizce master programı bulunur. Ancak lisans düzeyinde İngilizce iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler arasında devlet üniversitesi yoktur.

Bu alanda öne çıkan ve İngilizce eğitim seçeneği sunan okullar;

Lisans Düzeyinde

 • Istituto Marangoni
 • NABA (New Academy of Fine Arts)
 • Istituto Europeo Di Design (IED)
 • Raffles Milano Fashion and Design Institute
 • Scuola Politecnico di Design

Master Düzeyinde

 • Domus Academy
 • Istituto Marangoni
 • NABA (New Academy of Fine Arts)
 • Istituto Europeo Di Design (IED)
 • Scuola Politecnico di Design
 • Politecnico di Milano (devlet)
 • Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi (devlet)

Yukarıda bu alanda öne çıkan okulları sıraladık. Listeden de göreceğiniz üzere devlet üniversitesi seçeneği oldukça kısıtlı.

İtalya’da İç Mimarlık Lisans Eğitimi Nasıl Alınır?

İtalya’da İç Mimarlık okumak yabancı dil öğrenme ve geliştirme açısından öğrencilerimiz için son derece yararlı olmaktadır. İç Mimarlık alanında eğitimler İngilizce ve İtalyanca olarak yapılabilmektedir. Üniversite öğrencileri lisans eğitimleri sırasında ürün, mobilya ve aydınlatma tasarımı dersleri alabilirler.

İtalya üniversiteleri mimarlık ve tasarım alanlarında uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyime sahiptir. Uluslararası bir eğitim alarak iş dünyasına adım atmak için İç Mimarlık Lisans eğitimlerine başvuru yapabilirsiniz. 

İtalya’da İç Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da yüksek lisans İç Mimarlık eğitimleri daha kısa süren programlardır. Eğitim süresi bir veya iki yıl olarak değişebilmektedir. Program süreleri kısa olmasına rağmen verilen eğitim kaliteli ve eğitim sonrası iş olanakları fazladır.

İngilizce master eğitimi veren kurumlar dünyaca ünlü mimari tasarım kuruluşlarıyla iç içe bir yapıya sahiptir. Sektörün önde gelen şirketleri eğitim veren üniversitelerle ortak projelere imza atmaktadır. Uzmanlaşacağınız alanda dünyadaki yenilikleri takip etmek ve güçlü bir network oluşturmak için yüksek lisans programlarına başvurabilirsiniz.

İç mimarlık yüksek lisans ücretleri devlet okullarında 156 Euro'dan başlar. Özel okul ücretleri ise 9.000 Euro'dan başlamaktadır.

İtalya’da İç Mimarlık Eğitim Ücretleri

İtalya’da eğitim maliyeti tercih edeceğiniz üniversite ve eğitim programına göre değişiklik gösterebilir. İtalya’da yüksek lisans ücretleri yıllık 15 bin Euro ila 35 bin Euro arasında değişmektedir. Lisans eğitimlerinin yıllık ücreti ise 15 bin Euro ve 30 bin Euro arasındadır.

Eğitiminiz için net bir bütçe oluşturmak için öncelikle hangi eğitim kuruluşuna başvuracağınızı netleştirmeniz gerekir. İtalya’da okul seçimi yapmak ve yaklaşık bir maliyet hesaplamak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. İtalya’da İç Mimarlık okumak için gerekli belgeler ve hazırlık süreci ile ilgili de uzmanlarımızdan görüş alabilirsiniz.

İtalya’da İç Mimarlık Sertifika Programları

İtalya’daki iç mimarlık sertifika programları ile bu alanda amatör aşamadan profesyonel düzeye kadar geniş bir yelpazededir. İç Mimarlık için sertifika veren kurumlar eğitimlerini yılın çeşitli dönemlerinde yapmaktadır. Eğitim çalışmaları genellikle yaz kursları şeklinde düzenlenir. Bu eğitimler genellikle iki veya üç hafta sürmektedir.

Bazı programlar ise bir sömestr (4-6 ay) sürer. Bu programlar daha çok kış aylarında başlamaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun kursu ve eğitim tarihini belirlemeniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da İç Mimarlık Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İtalya'da iç mimarlık kaç yıl?

İtalya’da iç mimarlık lisans eğitimi 3 yıl sürer. Master eğitiminde ise 1 ve 2 yıllık program seçenekleri mevcuttur.

İtalya’da iç mimarlık fiyatı nedir?

İtalya’da iç mimarlık eğitimi özel üniversiteler bünyesinde verilir. Yıllık eğitim ücretleri 10.000 Euro’dan başlar.

İtalya’da iç mimarlık okumak için gerekenler nedir?

İtalya’da iç mimarlık eğitimi için B1/B2 düzeyinde dil belgesi gerekir. Ayrıca bazı okullar öğrencilerden portfolyo talep ederler. Portfolyoya alternatif olarak belli bir konuda proje çalışması da kabul edilir. 

İtalya’da iç mimarlık eğitimi İngilizce mi?

İtalya’da iç mimarlık eğitimi lisans ve master düzeyinde İngilizce olarak alınabilir.

İtalya’da iç mimarlık eğitimi sonrası Türkiye’de çalışabilir miyim?

İtalya’da iç mimarlık eğitiminden sonra Türkiye’de de çalışabilirsiniz. 

İtalya'da İç Mimarlık Eğitiminde EduScala'ya Güvenenler Ne Dediler?

EduScala'ya güvenerek İtalya'da İç Mimarlık eğitimi alan öğrenciler, başarı hikayeleriyle ilham veriyor.

İdil Su F.

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi

İtalya'da İç Mimarlık Eğitimi Eğitimi Sizlere Ne Katacak

İtalya'da İç Mimarlık eğitimi, global standartlarda bilgi ve deneyimle kariyerinizi zirveye taşıyacak.

Avrupa Birliğinde Oturum ve Serbest Dolaşım Hakkı

İtalya'da İç Mimarlık eğitimi almak, bir yıl süreyle Avrupa Birliği'nde oturum ve serbest dolaşım hakkı kazanmanıza olanak tanır, böylece Avrupa'da özgürce yaşama ve çalışma imkanınız olur.

Eğitim Sonrası Çalışma İzni

İtalya'da İç Mimarlık eğitimi tamamlandıktan sonra, eğitim sonrası çalışma izni ile Avrupa Birliği'nde kariyer fırsatlarını keşfedin.

Tüm Ülkelerde Geçerli, Tanınan Diploma

İtalya'da İç Mimarlık eğitimi, tüm ülkelerde geçerli ve tanınan bir diploma kazandırarak global kariyer kapılarını aralar.

Dünya Çapında Tanınmış Şirketlerde Kariyer Fırsatı

İtalya'da İç Mimarlık eğitimi, dünya çapında tanınmış şirketlerde kariyer fırsatları sunar ve profesyonel ağınızı genişletir.

EduScala ile Eğitim ve Kariyer Yolculuğuna Çıkanların Başarı Hikayeleri

EduScala ile eğitim ve kariyer yolculuğuna adım atan öğrencilerimizin başarı hikayeleri, sizi de kendi potansiyelinizi keşfetmeye ve hedeflerinize ulaşmaya ilham verecek.

Melike B. (Öğrenci Yorumu)

EduScala Eğitim Danışmanlık ile Pavia Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Pavia) İtalya'da Finans Yüksek Lisans eğitimi sürecime başladım. Burs, kayıt ve konaklama işlemlerimde büyük destek gördüm. Sorularıma her zaman hızlı ve etkili yanıtlar aldım, hizmetlerinden çok memnun kaldım ve tavsiye ederim.

İtalya'da Finans Yüksek Lisans Eğitimi
Pavia Üniversitesi (Università degli Studi di Pavia)
Deniz H. (Veli Yorumu)

EduScala sayesinde oğlum, Cenova Üniversitesi'nde (Università di Genova) Denizcilik Bilimleri lisans programına kabul edildi. Ulvi hocamız, süreci detaylıca anlatıp, sorularımıza ve İtalyan bürokrasisine sabırla yöneterek büyük destek oldu. Hazırlık sürecindeki rehberliği için minnettarız. EduScala'ya teşekkürler.

İtalya'da Denizcilik Bilimleri Lisans Eğitimi
Cenova Üniversitesi (Università di Genova)
Selim D. (Veli Yorumu)

EduScala aracılığıyla kızım, Parma Üniversitesi'nde (Università di Parma) hazırlık eğitimi fırsatı buldu. Abdulkadir ve Ulvi beyler sayesinde, süreç boyunca karşılaştığımız tüm sorunlara hızlı çözümler getirildi. Onların bilgisi ve desteği ile her adımı kolaylıkla tamamladık. EduScala'ya minnettarız.

Parma Üniversitesi (Università di Parma)
İtalya'da Hazırlık Eğitimi
İdil Su F. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile Università Cattolica del Sacro Cuore (Cattolica Üniversitesi) İtalya'da Tıp Lisans eğitimine başladım. Uzmanlık ve yardımseverlikleri ile yurt dışı eğitim hayalim gerçek oldu. Her adımımda destekleriyle yanımda oldular. EduScala'ya derin minnettarlığımı ifade ederim.

Cattolica Üniversitesi (Università Cattolica)
İtalya'da Tıp Lisans Eğitimi
Tuğberk Y. (Öğrenci Yorumu)

EduScala ile 1 yıl önce Torino Üniversitesi'nde (University of Turin) Hukuk Yüksek Lisans yolculuğum başladı. Ortalamamın dezavantajını aşmamızda büyük destek oldular ve ilk kabulumuzu aldık. Zeki ve donanımlı ekip, hayalime ulaşmamda kilit rol oynadı. Hedeflerinize inanın, EduScala'ya güvenin.

Torino Üniversitesi'nde (Università degli Studi di Torino)
İtalya'da Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

Global ve Yerel Üye Olduğumuz Kuruluşlar

Kalite ve güvenilirliği temsil eden kuruluşlara üyeliğimizle, eğitim hizmetlerimizin uluslararası standartlarda olduğunu taahhüt ediyoruz.

En Popüler İtalya Üniversite Bölümlerine Göz Atın

EduScala ile İtalya'nın en popüler üniversite bölümlerini keşfedin ve geleceğinizi şekillendirmeye bugünden başlayın.

Tüm Bölümleri Görüntüleyin

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da Mühendislik Eğitimi

EduScala ile İtalya'da mühendislik eğitimi: Lisans ve yüksek lisans seviyelerinde dünya standartlarında bir eğitime adım atın.

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da İşletme, Ekonomi Eğitimi

EduScala ile dünyanın en büyük 8. ekonomisi İtalya'da lisans ve yüksek lisans düzeyinde işletme, ekonomi eğitimine kapınızı açın.

Lisans, Yüksek Lisans

İtalya'da Tıp Eğitimi

EduScala ile dünyada kabul gören İngilizce tıp eğitimi: İtalya'da tıp lisans eğitimi ile uluslararası bir kariyere adım atın.

İtalya'da Lisans ve Yüksek Lisans Yolculuğunuza Bugün Adım Atın

EduScala ile İtalya'nın önde gelen üniversitelerinde hayalinizdeki eğitime hemen başlangıç yapın.

Başvuru Yap

1.000'den fazla öğrenci tarafından güvenilen adres.